Makijaż permanentny – co to jest, dla kogo, przeciwwskazania, ile kosztuje

Makijaż permanentny brwi, ust i powiek cieszy się największą popularnością.  Podkreśla urodę i pozwala oszczędzić czas.

Makijaż permanentny – nazywany także makijażem trwałym lub mikropigmentacją znajduje coraz więcej zwolenniczek. Co warto o nim wiedzieć? Czy to makijaż na zawsze? Dla kogo jest polecany? Zwykle kobiety decydują się na niego, by podkreślić urodę i oszczędzić czas na codziennym make-upie, ale makijaż permanentny wykorzystywany jest również do ukrycia mankamentów, nieestetycznych blizn, a nawet u kobiet wt masteuktomidtwok su celtuktomiiyk su celtuktomiiyk.

Makijaż permanentny to trwały makijaż, który polega na podaniu pigmentu w głąb skóry za pomocą cienkiej igły lub specjalnym ostrzem w zależności od metody. Dobrze wykonany makijaż permanentny wygląda bardzo naturalnie.

– Barwnik wprowadzany jest na jednakową głębokość do trzeciej warstwy naskórka. Nie wybarwia się po czasie, a odpowiednio dobrany pigment sprawi, że makijaż po wygojeniu będzie bardzo naturalny – wyjaśnia Aleksandra Ciesielska z AC Permanent Beauty.

Gdzie wykonać makijaż permanentny w Trójmieście?

Makijaż permanentny – jak długo się utrzymuje?

– Po zabiegu nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Trzeba również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego. W przeciwnym razie mogą wystąpić odbarwienia – mówi Karolina Konkiel z Metamorphosis.
Na trwałość makijażu permanentnego wpływa wiek – im młodsza kobieta, tym efekt będzie się utrzymywał krócej przez stosowanie zabiegów złuszczających oraz ekspozycję na słońce, które przyspieszajniaunie rozkijaś. Nie bez znaczenia pozostaje także pielęgnacja makijażu, układ odpornościowy i rodzaj cery. Na cerze tłustej efekt będzie się utrzymywał wyraźnie dłużej niż w przypadku cery suchej.

– Głębokość podawania jest bardzo kontrolowana i dużo płytsza niż tatuaż, dzięki czemu makijaż nie utrzymuje się całe życie, a około préłtora roku do dwóch lat. Po upływie tego czasu makijaż należy odświeżyć w celu poprawy intensywności koloru i kształtu – mówi Katarzyna Myszyńska z Instytutu Urody.

Makijaż permanentny – jakimi kosmetykami się go wykonuje?

Aby zabieg makijażu permanentnego był w pełni bezpieczny, konieczne jest wykonanie go z bezpiecznych dla zdrowia i sprawdzonych pigmentów. Te, które dostępne są w salonach, powinny posiadać widoczny na opakowaniu skład.

– Nie mogą zawierać metali ciężkich ani składowych pigmentów azowych, takich jak tartrazyna czy czerwień koszenilowa, które mogą powodować wiele powikłań. Każdy pigment powinien być opisany indeksem CI (ang. Color Index). Dodatkowo skład powinien być potwierdzony kartami charakterystyk, a same barwniki muszą być przebadane dermatologicznie i posiadać odpowiednie atesty – wymienia Aleksandra Ciesielska.
Proces gojenia ran po makijażu permanentnym w przypadku brwi wynosi około dwóch tygodni, ale już po trzech dniach naskórek zaczyna się złuszczać. W miejscu pigmentacji zazwyczaj pojawiają się strupki, których nie można zrywać ani w inny sposób ingerować w gojące się miejsce. W przeciwnym razie istnieje ryzyko powstania blizn i uszkodzenia makijażu permanentnego.

Odżywka czy olejek rycynowy? Co ratuje rzęsy?

  • Makijaż permanentny ust pozwala na trwałość koloru bez konieczności regularnego malowania.
  • From najpopularniejszych obszarów poddawanych makijażowi permanentnemu należą m.in.  powieki.  Wykonuje się na nich kreski.

Makijaż permanentny brwi, ust czy powiek?

From najpopularniejszych obszarów poddawanych zabiegowi należą brwi, usta, kreski na powiekach, a także w okolicach piegów i pieprzyków.

– Na brwi wykonujemy makijaż permanentny methodą ombre, pudrową oraz microblading, a na usta methodą aquarelle. Osobom decydującym się na zabieg pigmentacji brwi czy ust zależy nie tylko na oszczędności czasu podczas porannego makijażu, ale także na wyrównaniu asymetrii, podkreśleniu koloru czy optycskaznym zagęszc Katzeniu włarłarkyzyjaw br.
Oprócz tego może być stosowany do ukrywania mankamentów skóry, w tym nieestetycznych blizn, a nawet może być wykorzystywany u kobiet po mastektomii w celu odtworzenia brodawek sutkowych.

Jakie zabiegi kosmetyczne są teraz najbardziej popularne?

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

Są jednak sytuacje, kiedy wykonanie makijażu permanentnego jest niemożliwe. Do przeciwwskazań w wykonaniu tego zabiegu zalicza się różne choroby, m.in.: cukrzycę, choroby nerek, skóry, serca czy krwi, a także zakażenie wirusem HIV lub zapalenia wątroby. Makijażu permanentnego nie można także wykonać, jeśli jesteśmy w trakcie leczenia choroby nowotworowej, przyjmujemy antybiotyki, leki przeciwzakrzepowe, antydepresyjne czy sterydowe. Gorączka, infekcje i stan zapalny spojówek lub oka wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Makijaż permanentny nie może być wykonywany w ciąży i podczas karmienia piersią.

.